Zpět do LoveBrands

Kraken Rum

Zveřejněno 26.1.2017

Legenda praví, že…

Kraken Black Spiced Rum je značkou legendárního kořeněného rumu. Rum byl pojmenován podle slavné chobotnice Kraken, která dle legendy přepadla největší lodní náklad černého rumu, přepravovaného z karibských ostrovů. Náklad však nikdy nedorazil do svého cíle, protože všechny barely spadly do moře. Rum dostal jméno Kraken, jako pocta nesporné síly tohoto bájného netvora. Rum Kraken je vyráběn na karibských ostrovech Trinidad a Tobago. Na trh byl uveden v roce 2010 a od té doby zaznamenává rekordní prodeje a to nejen v USA, ale i na evropském kontinentu.  Velký úspěch slaví ve Velké Británii, ale v současnosti se těší stále větší oblibě i u nás, Kraken útočí na české bary a domácnosti.

Nechte se překvapit

Jeho chuť vás jednoznačně překvapí! Má kávovou tmavou barvu a vůni, která vám nedá spát. Chuť rumu je tajemná. Zpočátku převažuje sladký karamel, čokoláda s trochou vanilky a s náznaky melasy a exotického koření, které rumu dodá originalitu. V závěru přicházejí do popředí jemné tóny skořice a zázvoru.

Vychutnáte si ho, ať už při běžném popíjení nebo v koktejlu.

Originalita především

Jistě vám neunikl originální design lahve. Kraken Black Spiced je k dostání ve stylové skleněné nádobě s dvěma oušky. Ty námořníci používali k zavěšení lahve na lodi, aby zabránili vylití. Ale v prvé řadě, rum se z této lahve skvělé nalévá a nalévá…

Tip na snadný koktejl

1 díl rumu Kraken (koupit)
3 díly Ginger Ale Tonic (koupit)

Nalijeme do rumové skleničky jeden velký panák rumu Kraken a poté tři velké panáky zázvorového toniku a můžete přidat pár kostek ledu. :)

Pokud jste zatím s Krakenem neměli čest, rozhodně se ho nebojte a zamiřte do e-shopu s kvalitním alkoholem. Tento rum vás nezklame!

Zdroj: foto: www.krakenrum.com